Wizualizacja Galerii Katowickiej
Wizualizacja Galerii Katowickiej

Zakończył się montaż stalowej konstrukcji świetlików nad Aleją Mody, będącą najbardziej reprezentacyjną częścią budowanej Galerii Katowickiej. Po zakończeniu prac, konstrukcja zostanie wypełniona szklanymi taflami, dzięki czemu budynek zostanie w całości zadaszony.

Trwają prace nad zamontowaniem dwóch kolejnych odcinków stalowej konstrukcji, która umożliwi dostęp światła dziennego przez wielkie świetliki nad galerią i kinem.  Od strony ulicy 3 Maja trwa instalowanie stelażu, na którym wkrótce pojawią się panele elewacji budynku.

Równolegle  trwa montaż elewacji od strony południowej i zachodniej. Gotowa jest już izolacja czaszy kielichów wznoszących się nad galerią, a na filarach na bieżąco montowane są instalacje i urządzenia na trzonach kielichów. Na drugiej i trzeciej kondygnacji pracownicy  budują ściany, słupy i stropy. Na terenie całego obiektu kontynuowane są prace tynkarskie i wykończeniowe.

Galeria Katowicka to obiekt powstający w centrum miasta. 29 października 2012 roku otwarto dworzec kolejowy będący częścią inwestycji realizowanej przez spółki Neinver Polska i PKP SA. Dworzec jest kolejnym etapem budowy Galerii Katowickiej – obiektu handlowego o powierzchni ok. 53 tys. mkw.