Wizualizacja Parku Handlowego w Grudziądzu

– Komercjalizacja centrum handlowego to proces złożony i przez to długotrwały. Zwykle zaczyna się już w trakcie uzyskiwania pozwolenia na budowę. Tak wczesne rozpoczynanie rozmów z najemcami wynika z tego, że rozwój swoich sieci planują oni z dużym wyprzedzeniem – powiedział Piotr Kowalski, dyrektor komercjalizacji w spółce Rank Progress.

– Obecnie rynek jest bardzo dynamiczny. Do niedawna małe i średnie miasta kojarzone były przede wszystkim z rozwiniętą siecią marketów spożywczych i nieznaczną liczbą sieci odzieżowych. Jednak w związku z dobrymi wynikami osiąganymi przez te sieci, rynek małych i średnich miast został zauważony przez grupę najemców, którzy do tej pory byli obecni przede wszystkim w parkach handlowych i miejskich galeriach. W naturalny sposób na zwiększające się zainteresowanie najemców wspomnianym rynkiem wpływają również: coraz większe nasycenie powierzchni handlowych w dużych miastach oraz pojawiająca się tam nadpodaż centrów.

Rank Progress SA to firma inwestycyjno-deweloperska. Spółka specjalizuje się w pozyskiwaniu atrakcyjnie zlokalizowanych gruntów, budowaniem obiektów handlowych oraz ich wynajem lub sprzedażą.