Nowy York 5 avenue

FiftyOne zrzesza 125 znanych amerykańskich sklepów internetowych, wśród nich – Bloomingdale’s, Macy’s, Neiman Marcus, Overstock, Saks Fifth Avenue, The Children’s Place i Under Armour.  Platforma wspierana systemem płatności internetowych PayPal będzie od 19 listopada 2012 dostępna dla klientów z Polski.

23 listopada wraz z rozpoczęciem największego w USA okresu internetowych wyprzedaży przedświątecznych, zwanego Czarnym Piątkiem klienci z Polski bedą mogli łatwiej robić wirtualne zakupy w amerykańskich sklepach. Dzięki współpracy z PayPal za  produkty będzie można zapłacić w polskiej walucie.

Wiele ofert zaczyna się wraz z Czarnym Piątkiem i trwa do połowy grudnia podktreślają przedstawiciele FiftyOne.

FiftyOne Global Ecommerce to lider na międzynarodowym rynku ecommerce operujący platformą, która umożliwia największym amerykańskim sklepom obecność w ponad 100. krajach. Platforma zajmuje się  wszystkimi aspektami międzynarodowych transakcji tj.  wyznaczaniem cen w różnych walutach, procesami płatności, wyliczaniem ostatecznych kosztów, opłat celnych, koordynowanie logistycznym, a także  przeciwdziałaniem oszustwom.

PayPal to system pozwalający  na wysyłanie i odbieranie płatności przez urządzenia mobilne oraz w sklepie. Daje on użytkownikom możliwość wysyłania pieniędzy bez udostępniania danych finansowych innym, oferując zarazem swobodę wyboru formy płatności: z salda konta PayPal, kartą kredytową, a także z rachunku bankowego.

System PayPal obejmuje ponad 113 milionów aktywnych kont w 190 krajach i obsługuje płatności w 25 walutach. PayPal pozwala handlować na całym świecie. PayPal jest częścią eBay. Siedziba firmy mieści się w San Jose, Calif., międzynarodowa siedziba znajduje się w Singapurze.