Media Saturn Holding

Media Saturn Holdings sp. z o.o., która jest właścicielem marek Media Markt i Saturn dołączyła do najemców Galerii Bronowice w Krakowie i Galerii Piaseczno położonej w aglomeracji Warszawy. Firma otworzy w centrach handlowych swoje markety pod logo Saturn.

Sklep z elektroniką w Galerii Bronowice zajmie powierzchnię 3,8 tys. mkw. Z kolei salon sieci w Galerii Piaseczno będzie większy i będzie mierzył 4,2 tys. mkw. Oferta sklepu Saturn obejmuje asortyment w zakresie sprzętu multimedialnego, teleinformatycznego, fotograficznego, telewizorów, urządzeń audio-wideo, biurowych, AGD i pełną gamę akcesoriów, a także książki, programy i gry komputerowe oraz filmy i muzykę.

Galeria Bronowice będzie jednym z największych centrów handlowych w Krakowie o łącznej powierzchni najmu 60 tys. mkw. W obiekcie znajdzie się 160 sklepów. Planowany termin otwarcia to IV kwartał 2013 roku.

Galeria Piaseczno będzie spełniać funkcję centrum handlowego o zasięgu regionalnym. Powierzchnia najmu obiektu będzie wynosić 83 tys. mkw. i znajdzie się w nim 220 sklepów. Otwarcie galerii planowane jest w 2015 roku.

Immochan to dział nieruchomości Auchan Polska sp. z o.o., działający jako deweloper, inwestor, komercjalizator i zarządca galerii oraz parków handlowych Auchan. Immochan na świecie, jako część międzynarodowej Grupy Auchan, prowadzi działalność w 12 krajach, uczestnicząc w rozwoju centrów handlowych Auchan. Immochan w Polsce posiada i zarządza 20 centrami handlowymi o łącznej powierzchni najmu 700 tys. mkw., w tym łącznej powierzchni najmu w galeriach handlowych 150 tys. mkw. Największe z galerii – liczące ponad 80 butików odzieżowych, punktów usługowych i restauracji  to Port Rumia Centrum Handlowe Auchan w Rumii oraz Park Handlowy Auchan Bielany we Wrocławiu. Ofertę centrów z galerią handlowa i hipermarketem Auchan wzmacniają stacje benzynowe Auchan, Decathlon, Leroy Merlin oraz Norauto. Powierzchnia najmu galerii nowych projektów wynosi 260 tys. mkw.