Wizualizacja Galerii Piła
Galeria Piła, Rank Progress

– Proces komercjalizacji rozpoczyna się od przeprowadzenia przez inwestora dogłębnej analizy potrzeb i możliwości lokalnego rynku. Takie badania są realizowane również przez samych najemców – powiedział Piotr Kowalski, dyrektor komercjalizacji w spółce Rank Progress.

-Elementem, który ma decydujący wpływ na rozpoczęcie każdej inwestycji jest stopień zainteresowania operatorów sieci handlowych powierzchnią w danym mieście- podkreśla Piotr Kowalski.

Jak mówi, w  przypadku Rank Progress najemcy bardzo często sami wskazują interesujące ich lokalizacje.

-Opinie naszych partnerów mają ogromny wpływ na realizację inwestycji oraz jej kształt. W dużej mierze to od nich bowiem zależy, czy projekt będzie spełniał wymagania i potrzeby przyszłych klientów.

– Po wstępnym określeniu powierzchni poszczególnych sklepów inwestor przystępuje do rozmów z konkretnymi markami. Jeżeli na tym etapie uda się zebrać taką ilość najemców, która zagwarantuje rentowność inwestycji, możemy mówić o rozpoczęciu procesu komercjalizacji-  podsumowuje Piotr Kowalski.

Rank Progress SA to firma inwestycyjno-deweloperska. Spółka specjalizuje się w pozyskiwaniu atrakcyjnie zlokalizowanych gruntów, budowaniem obiektów handlowych oraz ich wynajem lub sprzedażą.