Wrocław
Wrocław, Shutterstock

– Przetarg planujemy ogłosić w najbliższym czasie, najprawdopodobniej jeszcze w tym roku. Obecnie trwają prace nad przygotowaniem oferty – poinformowała redakcję Retailnet.pl Julia Wach z Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Przypomnijmy, władze miasta Wrocław nadal poszukują inwestora, który kupi i zagospodaruje teren o powierzchni około 6,8 ha. Działka znajduje się w sąsiedztwie stadionu na Pilczycach należącego do WKS Śląsk Wrocław. Ma na niej powstać obiekt handlowy.

Ostatnio informowaliśmy, że termin przetargu zostanie najprawdopodobniej podany w 2013 roku. Przedstawiciele władz miasta poinformowali jednak, że nastąpi to najprawdopodobniej jeszcze w tym roku.

Teren o którym mowa dzierżawił klub sportowy Śląsk Wrocław należący do Zygmunta Solorza-Żaka. Jest to obszar przeznaczony wyłącznie pod budowę centrum handlowego. WKS chciał tam wybudować galerię handlową o powierzchni najmu około 60 tys. mkw. Zakładano, że w obiekcie znajdzie się hipermarket oraz 150 sklepów, restauracji i punktów usługowych. Projekt nie został jednak zrealizowany. Grunt wrócił do dyspozycji miasta.