Wizualizacja CH Wzgórze
Wizualizacja CH Wzgórze, Mayland

– Jeśli budowa centrów handlowych nie była opłacalnym biznesem nie było by nowych inwestycji. Polska to wciąż chłonny rynek- mówi w rozmowie z redakcją Retailnet.pl, Yann Guen, wiceprezes Mayland Real Estate.

– Wystarczy wejść do centrum handlowego, żeby przekonać się, czy to dobry interes- podkreśla Yann Guen.

Mayland Real Estate ma w planach budowę 12 obiektów m.in.: Serenadę w Krakowie, Idyllę we Wrocławiu, Aleję Słońca w Szczecinie, Bella Dolinę w Rzeszowie, czy CH Wzgórze w Gdyni.

To chyba o czymś świadczy – dodaje Yann Guen. – Oczywiście rynek się zmienia. W odpowiedzi na nowe wyzwania przeprofilowaliśmy firmę. Nadal jesteśmy deweloperem – budujemy i sprzedajemy. Jednak do tej podstawowej działalności dokładamy kolejne pola aktywności – zarządzanie procesem rozbudowy, odświeżanie, remodeling istniejących centrów handlowych. Mamy na to pomysł, a do tego doświadczenie.

Mayland Real Estate sp. z o.o. specjalizuje się w budowie dużych powierzchni handlowych w Polsce. Spółka istnieje od 2006 roku. Firma oddała do użytku trzy nowoczesne centra handlowe: Karolinkę w Opolu, Pogorię w Dąbrowie oraz Jantar w Słupsku.