Sklep Saturn
Sklep Saturn, Saturn

Media Saturn Holdings sp. z o.o., która jest właścicielem marek Media Markt i Saturn dołączyła do najemców Galerii Bronowice w Krakowie i Galerii Piaseczno położonej w aglomeracji warszawskiej. Firma otworzy w centrach handlowych swoje markety pod logo Saturn.

Sklep z elektroniką w Galerii Bronowice zajmie powierzchnię 3,8 tys. mkw. Z kolei salon sieci w Galerii Piaseczno będzie większy i będzie mierzył 4,2 tys. mkw. Sklep Saturn sprzedaje sprzęt multimedialny, teleinformatyczny, fotograficzny, telewizory, urządzenia audio-wideo, biurowe, AGD oraz akcesoria, książki, programy i gry komputerowe, filmy i muzykę.

Galeria Bronowice będzie jednym z największych centrów handlowych w Krakowie o łącznej powierzchni najmu 60 tys. mkw. W obiekcie znajdzie się 160 sklepów. Planowany termin otwarcia to IV kwartał 2013 roku.

Galeria Piaseczno będzie spełniać funkcję centrum handlowego o zasięgu regionalnym. Powierzchnia najmu obiektu będzie wynosić 83 tys. mkw. i znajdzie się w nim 220 sklepów. Otwarcie galerii planowane jest w 2015 roku.

Immochan to dział nieruchomości Auchan Polska sp. z o.o., działający jako deweloper, inwestor, komercjalizator i zarządca galerii oraz parków handlowych Auchan. W Polsce posiada i zarządza 20 centrami handlowymi o łącznej powierzchni najmu 700 tys. mkw., w tym łącznej powierzchni najmu w galeriach handlowych 150 tys. mkw. Największe z galerii – liczące ponad 80 butików odzieżowych, punktów usługowych i restauracji  to Port Rumia Centrum Handlowe Auchan w Rumii oraz Park Handlowy Auchan Bielany we Wrocławiu.