Salon Gerry Weber
Salon Gerry Weber, Gerry Weber

Właściciel sieci sklepów marki Gerry Weber posiada w Polsce 7 salonów w największych centrach handlowych. Jak poinformowali redakcję Retailnet.pl przedstawiciele spółki, do końca 2012 roku będzie działać łącznie 11 sklepów.

Firma pod koniec listopada 2012 roku otworzy też outlet z odzieżą marki w centrum wyprzedażowym Ptak Outlet.

Firma Gerry Weber umożliwia także współpracę w Polsce na zasadach franczyzy oraz współpracuje z sieciami multibrandowymi obecnymi w centrach handlowych tj. Peek&Cloppenburg oraz Van Graf. Salony marki mają bardzo zróżnicowane powierzchnie. Mierzą od ok. 100 do ok. 200 mkw.

Marka Gerry Weber założona została w 1973 roku w Niemczech przez Gerharda Webera i Udo Hardiecka jako producent odzieży dla mężczyzn. Od 1986 roku jej oferta obejmuje także ubrania dla kobiet.

Salony marki Gerry Weber należą do firmy Gerry Weber International AG. Koncern odzieżowy posiada ponad 680 salonów sprzedaży House of Gerry Weber oferującą pełną kolekcję firmy oraz ponad 2550 butikach na całym świecie z ofertą Gerry Weber, Taifun i Samoon by Gerry Weber. Produkty marki można kupić także za pośrednictwem sklepu internetowego. Za rozwój sieci Gerry Weber w Polsce odpowiada Brentrum sp. z o.o.