CH Platan
CH Platan Apsys

W Centrum Handlowym Platan w Zabrzu został otwarty sklep sieci obuwniczej Centro. Nowy salon  jest 49. placówką sieci w Polsce. Salon Centro zajmuje powierzchnię 314 mkw. i znajduje się w sąsiedztwie sklepów Carry i Go Sport.

– Centro to kolejny salon oferujący obuwie w naszym centrum handlowym. Systematyczne poszerzanie oferty modowej galerii to odpowiedź na potrzeby naszych klientów, którzy oczekują dostępu do wielu nowoczesnych marek w jednym miejscu. Jesteśmy przekonani, że oferta nowego salonu przypadnie do gustu młodzieży ceniącej sobie modny i stylowy wygląd w przystępnej cenie – mówi Aneta Górska, dyrektor centrum handlowego Platan.

CH Platan znajduje się w centrum miasta. Na terenie obiektu znajduje się hipermarket Real oraz 83 butiki i punkty usługowe, m.in. Deichmann, RTV Euro AGD, Carry, CCC, Sephora, Go Sport oraz Reserved. Powierzchnia całkowita CH Platan wynosi 31 tys. mkw. z czego 25 tys, mkw. to powierzchnia najmu (GLA). Dla klientów przygotowano 1100 miejsc parkingowych. Galeria została otwarta w październiku 2013 roku.

Zarządcą centrum jest Apsys Polska – globalny zarządca nieruchomości, inwestor, deweloper, agent ds. najmu oraz menadżer projektu. Firma podkreśla, że jako pionier certyfikacji zrównoważonego budownictwa dysponuje unikatowym know-how, które pozwala na podniesienie wartości obiektów i obniżenie kosztów ich utrzymania. Apsys zarządza obecnie 15 centrami handlowymi w 12 miastach i buduje w Poznaniu centrum handlowe Łacina. Właścicielem obiektu jest IVG Immobilien AG.