Salon sieci New Yorker
Salon sieci New Yorker

Niemiecka sieć sklepów odzieżowych New Yorker w listopadzie 2012 roku uruchomi dwa sklepy w polskich galeriach handlowych. Nowy salon znajdzie się w marcredo Center Ciechanów oraz w Galerii Olimpia w Bełchatowie.

Ostatnio otwarty salon sieci w Polsce mieści się w City Center Rzeszów. Właściciel na potrzeby sklepu zajął lokal o powierzchni 1,1 tys. mkw.

New Yorker jest obecny na polskim rynku od 1998 roku. Pierwszy sklep marki został otwarty w Poznaniu (powierzchnia handlowa to 1, 4 tys. mkw.). Obecnie New Yorker posiada 916 sklepów w 32 krajach.

New Yorker jest niemiecką siecią odzieżową o wiodącej pozycji na rynku europejskim. Oferta firmy jest skierowana do osób w wieku 12-39, otwartych na nowe trendy w modzie, jednocześnie zwracających uwagę na ceny produktów.

Marki własne w sklepach New Yorker to: Fishbone oraz Fishbone Sister (odzież sportowa oraz streetwear); Amisu (najnowsze trendy w modzie kobiecej); Smog (najnowsze trendy w modzie męskiej) oraz Censored (bielizna oraz kostiumy kąpielowe). Przy okazji otwarcia sklepu w Rzeszowie New Yorker zaprezentuje swoją najnowszą kolekcję.

W Polsce za rozwój sieci odpowiada New Yorker Polska sp. z o.o. należąca do New Yorker Retail International.