W połowie 2012 roku otwarto pierwszy lokal gastronomiczny typu fast food pod nazwą 7th Street. Pomysłodawcą i właścicielem nowo tworzonej sieci jest Łukasz Błażejewski. Pierwszy lokal otwarto w centrum wielofunkcyjnym Stara Przędzalnia w Żyrardowie.

– Od początku planowałem znaczną ekspansję sieci. Lokal przyjął się bardzo dobrze, więc tym bardziej utwierdziło mnie to w przekonaniu, że może być ich na krajowym rynku jeszcze więcej – mówi w rozmowie z redakcją Retailnet.pl Łukasz Błażejewski, właściciel marki. – Jeszcze w grudniu 2012 roku restauracja 7th Street zostanie otwarta w Warszawie. Do końca 2013 roku otworzymy jeszcze 13 restauracji 7th Street.

Właściciel marki nie planuje kolejnych otwarć własnych lokali. Będzie powiększać swoją sieć lokali w Polsce w oparciu o system franczyzowy. Restauracje 7th Street będą obecne zarówno w centrach handlowych, jak i przy głównych ulicach. Firma koncentruje się na otwarciach w największych miastach kraju.

– Nowe lokale zostaną otwarte między innymi we Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi, Szczecinie czy Białymstoku – dodaje Łukasz Błażejewski. – Średnia powierzchnia lokali wyniesie 100 mkw. W związku z planowaną ekspansją wprowadziliśmy nowy wygląd strony internetowej, która jest bardziej przystępna dla klientów od wersji poprzedniej.

W menu 7th Street można znaleźć: kubełki i zestawy z panierowanymi pikantnymi kawałkami kurczaka, frytki, opiekane ćwiartki ziemniaczków, 14 różnych rodzajów kanapek, hamburgery, kebaby z kurczaka, sałaki, szaszłyki, karkówkę z grilla, zestawy dla dzieci oraz desery lodowe.

Łukasz Błażejewski w 2005 roku założył firmę doradztwa finansowego Gold Finance Doradcy Finansowi. Następnie w 2008 roku stworzył projekt franczyzowy i na bazie tego projektu w 2 markach Gold Finance i Star Finance powstało ponad 50 placówek w całej Polsce.  W 2011 sprzedał wszystkie swoje udziały Markowi Jutkiewiczowi. Aktualnie Łukasz Błażejewski buduje sieć restauracji i barów z kuchnią amerykańską pod marką 7th Street.