E-sklep Media Markt
E-sklep Media Markt

Sklep internetowy ma rozszerzyć zasięg działania sieci Media Markt i jak powiedział  Marcin Rosati, członek zarządu Media Saturn Holding Polska sp. z o.o., stać się wygodnym kanałem dostępu do oferowanych towarów.

–W krótkim czasie chcemy zostać liderem w sprzedaży internetowej w oparciu o silną pozycję, jaką marka Media Markt zdobyła w Polsce przez 14 lat działalności w handlu stacjonarnym – mówi Rosati.

Klienci Media Markt do tej pory mogli rezerwować produkty na stronie www.mediamarkt.pl i odbierać je w jednym z 46 sklepów w Polsce. Uruchomienie sklepu internetowego ułatwia zakupy  sprzętu multimedialnego, teleinformatycznego, fotograficznego, AGD oraz urządzeń audio-wideo, czy biurowych. Oferta sklepu internetowego zawiera również pełną gamę akcesoriów elektronicznych, a także książek, gier komputerowych, filmów i muzyki.

W celu usprawnienia obsługi w nowym kanale sprzedaży sieć zdecydowała się na wprowadzenie magazynów dla poszczególnych marketów.

– Zamiast tworzenia jednego, centralnego magazynu, który będzie obsługiwał zamówienia z całego kraju, sieć otwiera na nowy kanał sprzedaży magazyny poszczególnych marketów. Dzięki temu każdy ze sklepów Media Markt może oferować klientom poszukującym elektroniki w internecie swój aktualnie dostępny asortyment, a klienci z każdego miejsca w kraju mogą nabyć poszukiwany produkt niezależnie od tego, w którym markecie jest on dostępny – powiedział Piotr Zemło, dyrektor Media Saturn Online sp. z o. o.

Klienci mogą kupić wybrane artykuły bezpośrednio ze strony www lub poprzez Call Center. Zakupione towary można zamówić z dostawą do domu lub z odbiorem w wybranym sklepie Media Markt na terenie kraju. Płatność za zakupy jest możliwa za pobraniem, a także z użyciem kart kredytowych lub e-przelewów oraz poprzez standardowe przelewy bankowe.

Realizację projektu od strony technicznej powierzono firmie E Net Production z Katowic.

Uruchamiając internetowy kanał sprzedaży sieć jednocześnie nie rezygnuje z ekspansji stacjonarnych sklepów Media Markt. Plany rozwoju zakładają otwarcia kolejnych marketów na terenie całego kraju. Obecnie Media Markt posiada 46 sklepów w Polsce i 670 w 15 krajach Europy i Azji.