Wizualizacja centrum handlowego w Duchnowie
Wizualizacja centrum handlowego w Duchnowie, Rank Progress

Rank Progress zamierza na początku 2013 roku wyemitować obligacje o wartości ok. 40-50 mln zł. Przypomnijmy, w przyszłym roku inwestor zamierza kontynuować inwestycje rozpoczęte w roku 2012 – w Chojnicach, Grudziądzu i Pile oraz w Krośnie. Ponadto deweloper planuje także realizować inwestycje w Kielcach, Olsztynie, Duchnowie pod Warszawą oraz Mielcu.

Zarząd spółki Rank Progress poinformował, że zwiększa CAPEX na 2013 rok do ponad 400 mln zł. Początkowo informowano, że będzie to 380 mln zł. Decyzję o zwiększeniu podjęto w związku z większą liczbą planowanych inwestycji.

– Posiadane wolne środki pieniężne pozwalają nam spokojnie planować realizację kolejnych inwestycji. Dodatkowo bez problemu możemy uzyskać finansowanie dłużne na realizację naszych projektów – mówi Jan Mroczka, prezes Rank Progress.

W przyszłym roku może ruszyć także budowa pierwszych centrów handlowych typu convenience o których już informowaliśmy. Mają to być małe obiekty handlowe w miejscowościach poniżej 100 tys. mieszkańców. Inwestor wytypował około 80 miast w których tego typu obiekty mogą odnieść sukces.

Rank Progress SA to firma inwestycyjno-deweloperska z siedzibą w Legnicy, działająca na polskim rynku nieruchomości od 1997 r. Spółka specjalizuje się w przygotowaniu i realizacji projektów obejmujących pozyskiwanie atrakcyjnie zlokalizowanych gruntów, a następnie w ich zabudowie obiektami handlowymi z przeznaczeniem na wynajem lub sprzedaż.