Oceanarium
Oceanarium, Plaza Toruń

W Plaza Toruń uruchomiono jedno z największych oceanariów w Polsce. Jest to jedyne oceanarium mieszczące się w galerii handlowo-rozrywkowej i pierwsze w tym regionie kraju. Najemca zajął lokal o powierzchni 800 mkw., który znajduje się na pierwszym piętrze galerii.

W specjalnie zaaranżowanych pomieszczeniach Oceanarium i Terrarium Toruń Plaza można zobaczyć okazy ryb (rekiny czarnopłetwe, ogromne mureny, groźne skrzydlice, słynne piranie, arowany, płaszczki, oraz ryby motyle i ryby święte) pochodzące z różnych stron świata, miedzy innymi z Ameryki Południowej i jej najdłuższej rzeki Amazonki, afrykańskich jezior Malawi i Tanganika, Oceanu Spokojnego, Morza Czerwonego, oraz innych niecodziennych i egzotycznych miejsc. Obok niezliczonych gatunków ryb zobaczycie również w specjalnych dużych terrariach, czterometrowe węże, jaszczurki, wiewiórki australijskie i inne egzotyczne zwierzęta.

CHR Toruń Plaza funkcjonuje od listopada 2011 roku. Na 40 tys. mkw. powierzchni handlowej znajduje się 120 sklepów, część gastronomiczna i rozrywkowa oraz zaplecze usługowe. Wśród najemców znajdują się takie marki jak: Zara, Bershka, Stradivarius, Pull&Bear, Massimo Dutti, Gino Rossi, Prima Moda, Simple, Tally Weijl, Promod, New Yorker, Reserved, Cropp Town, House, Ecco, Home&You, H&M, Kappahl, Camaieu, Orsay, Rossmann, Douglas. W obiekcie znajduje się również klub fitness Pure, centrum rozrywki Fantasy Park oraz multipleksie Cinema City z ośmioma salami kinowymi. Do dyspozycji klientów jest parking na 1,1 tys. miejsc. Właścicielem obiektu jest Plaza Centers.

Obiekt jest już skomercjalizowany 82 proc. Obecnie właściciel Plaza Toruń prowadzi negocjacje z międzynarodowymi spółkami modowymi, które mogą zwiększyć ten poziom o kolejne 7 proc.

Spółka Plaza Centers w trakcie 11 lat swojej działalności w Polsce wybudowała 10 obiektów, w tym centra w Warszawie, Poznaniu i Krakowie. Obecnie realizuje projekt Centrum Łódź Plaza. Obiekt ma mieć około 35 tys. mkw. powierzchni handlowej oraz parking na 1 tys. miejsc.