American Eagle Outifitters w CH Arkadia
American Eagle Outifitters w CH Arkadia

Po otwarciu butiku American Eagle Outfitters w warszawskim Centrum Handlowym Arkadia, firma Alshaya Poland, która odpowiada za rozwój marki w Polsce, zdecydowała się na uruchomienie kolejnego sklepu w Polsce. Nowy salon również będzie działać w Warszawie. 24 listopada 2012 roku sklep American Eagle Outfitters zostanie otwarty w Galerii Mokotów na poziomie +1. Salon w Galerii Mokotów będzie mierzył ponad 800 mkw., czy prawie 100 mkw. więcej niż w CH Arkadia.

American Eagle Outfitters jest amerykańską marką odzieżową, posiadającą w ofercie także dodatki. W ofercie sklepów można znaleźć m.in.: jeansy, koszule, koszulki, odzież wierzchnią itp. Poza odzieżą w salonie są też modowe dodatki jak: obuwie, torby, paski, czapki, a także dział z bielizną Aerie. Produkty oferowane na polskim rynku są skierowane do klientów w wieku 14-35 lat.

Sieć sklepów AEO to ponad 1 tys. punktów sprzedaży w Ameryce Północnej. Poza Ameryką marka dostępna jest w sieci 41 sklepów franczyzowych w 13 krajach. Marka sprzedaje także swoje produkty za pośrednictwem strony internetowej. Marka została założona w 1977 przez braci Jerry’ego i Marka Silverman.

– Zimowa kolekcja American Eagle Outfitters tak jak poprzednie bazuje na koncepcji indywidualnego stylu. Została zaprojektowana tak, aby każdy mógł wybrać z niej coś dla siebie i stworzyć stylizację podkreślającą jego osobowość – mówi Agata Milewska, Marketing Manager American Eagle Outfitters.

Alshaya Poland sp. z o.o. istnieje w Polsce od 2006 roku. W 2007 roku firma Alshaya Poland otworzyła swoje 4 pierwsze sklepy w Złotych Tarasach. Obecnie firma posiada 47 sklepów w centrach handlowych na terenie całego kraju. Na rynku polskim firma reprezentuje topowe marki z branży kosmetycznej, odzieżowej, dziecięcej, m. in. American Eagle Outfitters, The Body Shop, MAC, Topshop, Dorothy Perkins, Mothercare, Victoria’s Secret i Bath & Body Works.

Alshaya Poland sp. z o.o. jest częścią Alshaya Group (M.H Alshaya Co.) Główna siedziba firmy znajduje się w Kuwejcie. Firma istnieje od 1890 roku i na początku swojej działalności rozwijała się głównie w Kuwejcie i Arabii Saudyjskiej. Od kilku lat firma prężnie działa również na Bliskim Wschodzie, Turcji, Cyprze, Egipcie, Rosji a także w Polsce, Czechach i na Słowacji.

Galeria Mokotów to centrum handlowo-rozrywkowe położone w jednej z najbardziej prestiżowych dzielnic Warszawy. Galeria należy do firmy Unibail-Rodamco. Na powierzchni trzech pięter w galerii handlowej mieści około 260 sklepów i punktów handlowych, fitness klub, kino, usługi oraz parking na 2300 samochodów. Powierzchnia handlowa w Galerii Mokotów jest wynajęta w 100 proc.