Nowa inwestycja Echo Investment w Katowicach

Spółka Echo Investment złożyła wniosek do Urzędu Miasta Katowice o zmianę planu zagospodarowania przestrzennego terenu przy ulicach Kolejowej i Kościuszki. Planuje w tym miejscu wybudować centrum handlowo-rozrywkowe.

– Obecnie znajdujemy się we wczesnym etapie procesu administracyjnego – czekamy na zmianę planu przez radnych. Być może sprawa ta będzie tematem najbliższej sesji rady miasta, ewentualnie posiedzenia na początku grudnia 2012 roku – poinformował redakcje Retailnet.pl Wojciech Gepner, rzecznik prasowy Echo Investment SA.

Nowoczesne centrum handlowo-rozrywkowe w Katowicach będzie dysponować 48 tys. GLA. Zaplanowano ok. 200 sklepów i punktów usługowych, 9-salowe kino, bogaty program rekreacyjno-rozrywkowy oraz 2 tys. miejsc parkingowych. Projektowany obiekt stanowić będzie jeden z kluczowych elementów subcentrum Południe, które przewidziane zostało w nowym studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Katowic, uchwalonym w kwietniu 2012 roku.

Trwa już komercjalizacja obiektu. Inwestor podkreśla, że  jest w trakcie zaawansowanych rozmów z największymi markami sieciowymi, które mają pojawić się w nowej galerii. W centrum oprócz 200 sklepów i kina, zaplanowano także duży klub fitness. Planowana data zakończenia inwestycji to 2015 rok.