Market spożywczy Chata Polska
Market spożywczy Chata Polska, Caelum Development

24 listopada 2012 roku market spożywczy poznańskiej sieci Chata Polska został otwarty w Galerii Askana w Gorzowie Wielkopolskim. Właściciel na potrzeby sklepu wynajął lokal o powierzchni 1,2 tys. mkw., który mieści się na parterze galerii, blisko wejścia od strony parkingu.

Chata Polska to poznańska sieć marketów spożywczych o 15-letniej tradycji. Sklepy sieci od lat obecne są tak w Gorzowie Wielkopolskim, jak i na terenie całego województwa lubuskiego.

Galeria Askana ma 55 tys. mkw. powierzchni całkowitej, w tym 18 tys. mkw. GLA, na której znajduje się 114 butików, 10 kawiarni, restauracji i barów. Miedzy innymi C&A, Promod, Solar, Simple, Stradivarius, multiplex Helios z salami na 1,2 tys. osób – to tylko niektóre z marek znajdujących się tylko w Galerii Askana, w promieniu 100 km od tego centrum.

Właścicielem Galerii Askana jest Caelum Development, irlandzka grupa kapitałowa z siedzibą główną w Warszawie, utworzona w 2002 roku przez grupę prywatnych irlandzkich inwestorów z ponad 10 – letnim doświadczeniem na rynku nieruchomości. Caelum operuje na terenie Europy Środkowo-Wschodniej, głównie w Polsce a także na terenie Rumunii.