Media Markt
Media Markt

Gdański sklep Media Markt już wkrótce przeprowadzi się z dotychczasowej siedziby przy Al. Grunwaldzkiej do Centrum Handlowego Oliwa, znajdującego się po drugiej stronie Al. Grunwaldzkiej. Nowy Media Markt będzie największym na Pomorzu sklepem z elektroniką użytkową.

Nowa siedziba gdańskiego Media Marktu znajduje się zaledwie 500 metrów od poprzedniej, jednak różnica jest znaczna. Powierzchnia nowego Media Markt wyniesie blisko 6 tys. mkw. – o tysiąc więcej, niż dotychczasowego sklepu. Do dyspozycji kupujących będzie szersza oferta produktowa oraz większa liczba miejsc parkingowych.

Układ nowego sklepu będzie różnił się od dotychczasowego. Aranżacja sklepu oraz ciągów komunikacyjnych zostały zaprojektowane w oparciu o dotychczasowe doświadczenia sieci Media Markt oraz preferencje zakupowe klientów. Dzięki temu poruszanie się po nowym sklepie będzie bardziej intuicyjne.

– Jestem przekonany, że nowy market spodoba się klientom i podobnie jak poprzedni będzie miejscem pierwszego wyboru dla mieszkańców Gdańska poszukujących sprzętu elektronicznego wysokiej jakości i profesjonalnego doradztwa – powiedział Grzegorz Radzikowski, dyrektor Media Markt Gdańsk.

Obecnie Media Markt posiada 46 sklepów w Polsce i 670 w 15 krajach Europy i Azji.

CH Oliwa to obiekt handlowy o powierzchni 27,5 tys. mkw z parkingiem na 600 samochodów osobowych (w tym 300 w parkingu podziemnym). Najemcami są tam m.in. market z branży budowlanej i wyposażenia wnętrz, Leroy Merlin,  Kantor, piekarnia Fornetti oraz jubiler Petrus. Właścicielem centrum jest WKKS sp. z o.o.