Mayland Real Estate podkreśla, że prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym najemcą, który chce otworzyć swój salon w słupskim Centrum Handlowym Jantar. W części w której wcześniej znajdował się hipermarket Real, poza nowym operatorem spożywczym, ma się znaleźć market RTV AGD sieci Media Markt. Firma nie zdradza jednak jaką powierzchnię zajmie najemca branży elektronicznej i kiedy salon zostanie otwarty.

Real w CH Jantar zajmował powierzchnię około 8 tys. mkw. Przedstawiciele Mayland RE potwierdzili redakcji Retailnet.pl, że nowym operatorem spożywczym będzie supermarket Intermarche. Market będzie mierzył około 3 tys. mkw. Kolejne 5 tys. ma zostać podzielone pomiędzy trzech najemców. Z kolejnymi dwoma znanymi markami sieciowymi także trwają rozmowy. Mayland nie zdradza jednak nazw firm oraz rodzaju ich branży.

CH Jantar to największy obiekt handlowy w Słupsku. Po ostatniej rozbudowie, która zakończyła się w 2012 roku jego powierzchnia wzrosła do 46 tys. mkw. W galerii obecnych jest większość marek należących do grupy Inditex, sklepy grupy LPP, Rossmann, Jula czy Multikino.

Mayland Real Estate sp. z o.o. specjalizuje się w budowie dużych powierzchni handlowych w Polsce. Spółka istnieje od 2006 roku. Oddała do użytku trzy nowoczesne centra handlowe: Karolinkę w Opolu, Pogorię w Dąbrowie oraz Jantar w Słupsku. W najbliższych latach firma planuje budowę kolejnych centrów handlowych.