Białystok
Białystok

W Białymstoku, na Krywlanach – działce z lotniskiem, które należało do Aeroklubu Białostockiego, będzie mogła w przyszłości powstać galeria handlowa. Takie są założenia miejskich urbanistów – informuje portal poranny.pl. Cała nieruchomość ma ponad 1 ha powierzchni.

Teren przeznaczony jest na cele produkcyjno-usługowe. Decyzję o zmianie studium podejmą białostoccy radni. Miejscy urzędnicy przewidują, że będzie mógł tam powstać obiekt handlowy o powierzchni przekraczającej 2 tys. mkw.

Działka należy do gminy Białystok. Została przejęta dwa lata temu od Aeroklubu Białostockiego w zamian za przedłużenie mu umowy dzierżawy. Obok położony jest Park Naukowo-Technologiczny i podstrefa Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Z uwagi na sąsiedztwo lotniska, obiekt handlowy jaki by tu powstał nie będzie mógł być zbyt wysoki.

W Białymstoku działają dwa centra handlowe: Galeria Zielone Wzgórze, Galeria Biała. Inwestorzy zamierzają wybudować jeszcze kilka obiektów handlowych na terenie miasta m.in.: Galerię Jurowiecka, Galerię Jagiellońska oraz centrum wyprzedażowe Outlet Białystok