Galeria Nowy Świat
Galeria Nowy Świat, Womak Alfa

W rzeszowskiej Galerii Nowy Świat swój sklep otworzy niemiecka sieć odzieżowa KiK. Jest to marka dyskontowa oferująca tekstylia damskie, męskie i dziecięce w niskiej cenie, zajmie lokal o powierzchni ponad 430 mkw. Salon KiK jest zlokalizowany na poziomie +1. Jego otwarcie zaplanowano na 29 listopada 2012.

– Sklep KiK doskonale uzupełni ofertę odzieżową  Galerii Nowy Świat. Jest to rozwijająca się na polskim rynku marka, która z pewnością zainteresuje konsumentów. Tym bardziej, że 70 proc. całego asortymentu sieci stanowi dobrej jakości odzież w niskiej cenie – podkreśla Oktawiusz Wolnicki, dyrektor ds. komercjalizacji Galerii Nowy Świat.

Sieć KiK w Polsce zadebiutowała w marcu 2012 roku. Obecnie działa około 3,2 tys. oddziałów w ośmiu krajach europejskich. Poza odzieżą, w sklepach KiK znaleźć można także upominki, zabawki, kosmetyki, akcesoria i tekstylia domowe.

Galeria Nowy Świat zlokalizowana jest przy ulicy Krakowskiej w Rzeszowie. Obiekt ma 33 tys. mkw. powierzchni GBA i 24 tys. mkw. powierzchni GLA. Działa od listopada 2009 roku, a ostatnio został gruntownie zmodernizowany. W ramach rewitalizacji przeprowadzono także rekomercjalizację. Obiekt należy do Womak Alfa sp. zo.o.