Top Secret
Top Secret, Redan

Redan SA, właściciel sklepów odzieżowych Top Secret, Troll oraz dyskontowej sieci TextilMarket otworzył w Kijowie nowy sklep multibrandowy Top Secret. Salon w galerii Ocean Plaza to 38. placówka działającą pod tym szyldem na rynku ukraińskim. Do końca 2012 roku planowane jest uruchomienie w tym kraju jeszcze co najmniej dwóch sklepów.

– Systematycznie rośnie znaczenie sprzedaży Grupy realizowanej na rynku ukraińskim. Pod względem ważności to dla nas drugi, po krajowym, rynek zbytu. Coraz silniej wchodzimy również na rynek rosyjski. Rynki wschodnie zapewniają nam stabilny wzrost sprzedaży, co będzie pozytywnie wpływało na osiągane przez nas wyniki w kolejnych okresach – mówi Bogusz Kruszyński, wiceprezes zarządu Redan SA.

Ukraińskie placówki stanowią już blisko 20 proc. powierzchni sklepów segmentu modowego Grupy Redan. Na koniec roku sieć handlowa powinna liczyć w tym kraju 40 placówek. Także na rynku rosyjskim do końca roku planowane jest otwarcie jeszcze kilku nowych salonów. Pod koniec grudnia 2012 powinno ich być tam łącznie ok. 20. W segmencie modowym w Polsce i za granicą w ramach całej grupy funkcjonuje łącznie ponad 220 salonów własnych i franczyzowych o łącznej powierzchni ponad 35 tys. mkw.

Ocean Plaza to wielofunkcyjny kompleks handlowy połączony z oceanarium. Ma on 235 tys. mkw. powierzchni całkowitej, 131 tys. mkw. powierzchni najmu i ponad 3 tys. miejsc parkingowych. Wśród najemców obiekt są m.in. hipermarket Real, który zajmuje blisko 12 tys. mkw. Budowany przez Ukrainian Development Partners oraz K.A.N. Development Ocean Plaza został otwarty 19 listopada 2012.