Galeria Duchnów
Galeria Duchnów, Rank Progress SA

– Budowa struktury najmu zależy od kilku elementów — podkreśla Piotr Kowalski, dyrektor komercjalizacji w spółce Rank Progress.

-Jednym z kluczowych jest położenie przyszłego centrum handlowego. Duże znaczenie ma fakt, czy będzie to śródmiejska czy podmiejska lokalizacja, gdyż każda z nich rządzi się innymi prawami, rzutującymi na dobór strategicznego partnera danego centrum- mówi  Piotr Kowalski.

– Zazwyczaj jest to najemca związany z branżą spożywczą lub budowlaną, jednak nie jest to regułą. W Galerii Piastów w Legnicy jest to na przykład centrum rozrywki o powierzchni 7 tys. mkw., składające się z wielosalowego kina, centrum fitness oraz realizowanej obecnie multifunkcyjnej strefy zabawa (otwarcie II kwartał 2013). W Galerii Świdnickiej Rank Progress postawił natomiast zarówno na supermarket spożywczo-przemysłowy Intermarché, jak i kino Cinema 3D. W Galerii Tęcza jest to kino Cinema 3D i centrum fitness.

W ciągu najbliższych dwóch lat Rank Progress SA planuje realizację projektów o łącznej wartości prawie 1,3 mld zł i powierzchni handlowej około 326 tys. mkw. – w tym inwestycje w Chojnicach, Grudziądzu, Miejscu Piastowym k. Krosna i Pile, a także w Duchnowie, Kielcach, Olsztynie i Mielcu. Równocześnie Rank Progress planuje dywersyfikację działalności, analizując inwestycje w miastach poniżej 50 tys. mieszkańców. Firma wytypowała 81 lokalizacji pod minicentra handlowe w całej Polsce, łączące funkcje retail parku i galerii handlowej. Zarząd deklaruje, że będzie mógł otwierać kilka takich obiektów rocznie.