Wizualizacja Galerii Handlowej ABC
Wizualizacja Galerii Handlowej ABC, Market-Bud sp. z o.o.

Galeria Handlowa ABC to nowoczesny, wielofunkcyjny obiekt handlowo-usługowy, który powstaje w Białymstoku. Jego powierzchnia przeznaczona pod wynajem to około 17 tys. mkw. Na trzech kondygnacjach zaplanowane są: handel, usługi oraz strefa rozrywki.

Do dyspozycji klientów przewidziany jest wielopoziomowy parking na około 500 miejsc. Operatorem spożywczym będzie sieć Piotr i Paweł. Prowadzone są rozmowy z kolejnymi najemcami. Obiekt jest skomercjalizowany w 36 proc.

Galeria będzie zlokalizowana przy ul. Kaczorowskiej, 1 km od ścisłego centrum miasta, w pobliżu Parku Centralnego i Pałacowego, przy dużym osiedlu mieszkaniowym. Dostęp do obiektu będzie możliwy z różnych części miasta – obok znajduje się przystanek autobusowy. Inwestorem jest firma Market-Bud sp. z o. o.

Projekt architektoniczny przygotowała pracownia architektoniczna AB Architects z Białegostoku. Obiekt – jak podkreśla inwestor- będzie miał nowoczesny wygląd z duża ilością elementów szklanych.

Obecnie inwestorzy na terenie Białegostoku planują wybudować kilka obiektów handlowych m.in.: Galerię Jurowiecką, Galerię Jagiellońską oraz centrum wyprzedażowe Outlet Białystok.