Rafał Bauer, prezes Equity Doctors
Rafał Bauer, prezes Equity Doctors, Equity Doctors

Rafał Bauer, prezes firmy Equity Doctors, która jest właścicielem ekskluzywnej marki Rage Age by Czapul, w rozmowie z redakcją Retailnet.pl, pytany czy w Polsce rośnie zapotrzebowanie na ekskluzywne marki oferujące męski asortyment, podkreśla, że tak.

Rafał Bauer: – Powstanie i rozwój Rage Age daje jasną odpowiedź na to pytanie. Oczywiście, że tak. I chodzi nie tylko o marki ekskluzywne, ale takie, które wyróżniają się czymś na rynku (jakością, świetnym designem, pomysłem na całą kolekcję i markę) czyli mają to coś, czego brakuje większości ubrań powieszonych na manekinach i położonych na półkach w sieciowych sklepach.

Czy firma dalej będzie koncentrować się na rozwoju w centrach handlowych zarówno w kraju, jak i za granicą?

Rafał Bauer: – W Polsce nie ma właściwie innej alternatywy dla centrów handlowych. Za granicą butiki otwarte i planowane są tylko na ulicach handlowych. W naszym kraju jest inaczej.

– Czy firma planuje otworzyć sklep internetowy marki Rage Age?

Rafał Bauer: – Nie. Zależy nam na kontakcie z klientem. Nasi sprzedawcy są jednocześnie stylistami potrafiącymi dobrać odpowiedni model oraz kolor do klienta. Między innymi dzięki temu marka jest tak dobrze postrzegana.

– Czy planowane jest uzupełnienie asortymentu marki wzorem innych firm np. o perfumy lub męskie kosmetyki?

Rafał Bauer: – Oczywiście. Jest to naturalny kierunek rozwoju każdej marki w obecnych czasach.

– Czy firma ma w planach wprowadzić tańszą linię marki Rage Age wzorem np. firmy Dolce & Gabbana z tańszym brandem D&G?

Rafał Bauer: – Nie mamy takich planów ani takiej potrzeby. Jesteśmy marką niszową, dla bardzo specyficznego klienta, który chce się wyróżniać.

– Czy planowane jest wejście marki na rynek centrów outletowych?

Rafał Bauer: Na pewno nie. Otworzyliśmy swój własny outlet w Warszawie, gdzie sprzedajemy końcówki kolekcji.

Firma Equity Doctors do końca 2012 roku planuje otwarcie jednego butiku Rage Age. Kolejne 2-3 salony przewidziane są na 2013 roku. W Polsce butiki marki działają w najbardziej prestiżowych galeriach handlowych w Warszawie, Katowicach, Łodzi i Poznaniu. Firma posiada też jeden salon za granicą w Mediolanie. Firma otwiera swoje salony w centrach handlowych. Średnia powierzchnia sklepów mierzy 100 mkw.

Marka Rage Age by Czapul należąca do Equity Doctors sp. z o.o. została stworzona przez Rafała Czapula i Rafała Bauera. Dzięki biznesowemu wsparciu Rafała Bauera – byłego prezesa Vistuli&Wólczanki, udało się stworzyć markę – Rage Age by Czapul. Kolekcje Rage Age tworzą garnitury, marynarki, płaszcze, kurtki, a także jeansy, t-shirty, koszule i akcesoria.