Sklep kosmetyczny
Sklep kosmetyczny, Shutterstock

Pierwsza drogeria Natura z nowym logo i pod nowym szyldem zostanie uruchomiona 29 listopada 2012 roku w Starachowicach. Lokal w starachowickiej Galerii Kamiennej będzie miał 250 mkw. powierzchni.

– Po połączeniu Drogerii Natura z Drogeriami Aster zdecydowaliśmy się na pozostawienie nazwy Natura dla całej sieci, zmienił się natomiast wygląd logo, które w zamyśle ma być rodzinne, nowoczesne oraz ma wyrażać otwartość na potrzeby klientów – powiedział Tomasz Kopeć, wiceprezes zarządu Grupy Kapitałowej Interchem.

Zmiana dotyczyć będzie także wystroju lokali oraz asortymentu. Oprócz kosmetyków w nowych drogeriach będzie można nabyć także artykuły dla dzieci i niemowląt oraz produkty chemii gospodarstwa domowego i kosmetyki kolorowe.

Obecnie sieć Drogerie Natura liczy prawie 400 placówek ( 270 Drogerii Natura i 130 Drogerii Aster), które dotychczas funkcjonowały pod własnymi brandami. Spółka wciąż poszukuje nowych lokalizacji dla swoich punktów handlowych. W obszarze zainteresowań są miasta i miejscowości na terenie całego kraju o powierzchni lokalu od 130 do 250 mkw., na parterach budynków w atrakcyjnych handlowo rejonach miast i osiedli, a także w centrach handlowych, galeriach i pasażach handlowych.

Jak poinformowali redakcję Retailnet.pl  przedstawiciele spółki Polbita, jeszcze w 2012 roku uruchamiane będą kolejne nowe drogerie firmy.

Polbita sp. z o.o. to operator logistyczny ogólnopolskiej sieci Drogerie Natura. Z końcem 2011 roku Interchem SA (właściciel Drogerii Aster) stał się właścicielem spółki Polbita.