Intersport
Intersport

Zarząd spółki Intersport Polska SA  poinformował, że 26 listopada 2012 roku otrzymał informację o podpisaniu przez spółkę Sadyba Best Mall sp. z o.o. sp. k., właściciela Centrum Handlowego Sadyba Best Mall umowy, będącej przedłużeniem umowy najmu lokalu handlowego.

Umowa została przedłużona do dnia 31 marca 2017 r. Dotyczy lokalu o powierzchni 802 mkw. zlokalizowanego w Centrum Handlowym Sadyba Best Mall w Warszawie, w którym IIntersport prowadzi sprzedaż artykułów sportowych od 2007 roku.

Przypomnijmy, że Grupa Intersport (Intersport International Corporation)  przejęła amerykańską spółkę The Athlete’s Foot (TAF), posiadającej 420 sklepów z obuwiem sportowym działających w 27 krajach. Transakcja, jak zapowiadali przedstawiciele spółki, ma poprawić pozycję konkurencyjną Grupy Intersport, a także jej licencjobiorców i franczyzobiorców.

Na skutek przejęcia Grupa Intersport zamierza umocnić pozycję na takich rynkach jak Stany Zjednoczone, Australia, Nowa Zelandia i Indonezja, wejść na rynek Ameryki Łacińskiej, a także wzmocnić swoją pozycję na rynkach bliskowschodnich i azjatyckich.

Grupa Intersport zajmuje się detaliczną sprzedażą artykułów sportowych. Intersport Polska SA jest członkiem międzynarodowej Grupy Intersport od 2005 roku i prowadzi działalność handlową w 32 salonach własnych, które zlokalizowane są w 21 największych miastach Polski.

Od stycznia do września 2012 roku sieć Intersport Polska wypracowała zysk brutto w wysokości blisko 2,5 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego spółka odnotowała stratę brutto prawie 4,5 mln zł.