Pokaz Michael Kors
Modelki Michaela Korsa

Michael Kors jest jednym z czołowych amerykańskich projektantów mody. Jego nazwisko jest też marką sieci salonów z ekskluzywną odzieżą zlokalizowanych w  najbardziej prestiżowych centrach handlowych  świata. Obecnie działa ich ponad 330. Znajdują się one głównie w Ameryce oraz Europie Zachodniej.

Firma Michael Kors Holdings Limited zdecydowała się otworzyć  w warszawskiej Galerii Mokotów swój pierwszy w Polsce salon.

Wszelkie szczegóły związane z otwarciem sklepu trzymane są w tajemnicy. Nie wiadomo kiedy butik zostanie otwarty oraz jaką zajmie powierzchnię. Wiadomo tylko, że salon znajdzie się na poziomie +1 w sąsiedztwie najbardziej prestiżowych najemców centrum handlowego. Na lokalu wynajętym przez firmę Michael Kors widnieje już logo projektanta.

Michael Kors urodził się w 1959 r. i już w wieku 19 lat rozpoczął swoją karierę w świecie mody projektując swoją pierwszą kolekcję. Projektant znany jest przede wszystkim z eleganckiej odzieży dla kobiet. Ponadto projektuje dodatki, odzież męską oraz sygnuje swoim nazwiskiem zegarki i perfumy.

Galeria Mokotów to centrum handlowo-rozrywkowe położone w jednej z najbardziej prestiżowych dzielnic Warszawy. Galeria należy do firmy Unibail-Rodamco. Na powierzchni trzech pięter w galerii handlowej mieści około 260 sklepów i punktów handlowych, fitness klub, kino, usługi oraz parking na 2300 samochodów. Powierzchnia handlowa w Galerii Mokotów jest wynajęta w 100 proc.