Wizualizacja Galerii Warmińskiej
Wizualizacja Galerii Warmińskiej

Na profilu społecznościowym facebook od dwóch miesięcy funkcjonuje Fan Page Galerii Warmińskiej w Olsztynie, którego zadaniem jest informowanie mieszkańców regionu o kolejnych etapach inwestycji. Regularnie pojawiają się na nim wpisy relacjonujące to, w jakim momencie znajduje się projekt.

Od początku swojej działalności profil Galerii Warmińskiej zgromadził tak dużą grupę sympatyków, że stał się w pewnym sensie forum dyskusyjnym mieszkańców regionu. Fani wymieniają się spostrzeżeniami na temat idei funkcjonowania galerii, podpowiadają, jakie marki byłyby najbardziej oczekiwanymi najemcami centrum handlowo-rozrywkowego, tworząc realny świat wirtualnej Galerii Warmińskiej.

– To z całą pewnością niezwykłe zjawisko, gdy świat wirtualny tak bardzo wyprzedza świat realny. Niesamowite, że obiekt, który jeszcze nie powstał, skupia już wokół siebie tak dużą grupę zwolenników. Te wszystkie sugestie i pomysły wpływają na pewno na ostateczny kształt Galerii Warmińskiej. Można powiedzieć, że tworzą ją na równi z nami – mówi Jakub Puchalski z odpowiedzialnej za wirtualną prezentację obiektu  firmy MGC Inwest.

Prace budowlane przy Galerii Warmińskiej rozpoczną się jeszcze w 2012 roku. Otwarcie obiektu planowane jest pod koniec 2014 roku.

Galeria Warmińska będzie największym i najbardziej nowoczesnym kompleksem handlowym w Olsztynie. Dwukondygnacyjny obiekt będzie spełniał nie tylko funkcję handlową, ale też usługową, rekreacyjną i rozrywkową. Jego inwestorem jest Libra Project sp. z o.o.

Na powierzchni ponad 116 tys. mkw. znajdzie się 147 sklepów i punktów usługowych, a także kawiarnie i restauracje. Swoje salony otworzą tu m.in. Reserved, Zara, Stradivarius, Bershka, House, Cropp, New Yorker, RTV Euro AGD oraz delikatesy Piotr i Paweł.

W Galerii Warmińskiej powstanie też kręgielnia, klub fitness i 9-salowe Multikino. W obiekcie znajdzie się parking na około 1,2 tys. samochodów.