Galeria Sky Tower
Galeria Sky Tower, Sky Tower

Z  raportu Jones Lang LaSalle wynika, że współczynnik niewynajętej powierzchni handlowej we wrocławskich centrach handlowych wzrósł w I poł. 2012 roku z 1,5 do 3 proc. Przyczyniło się do tego otwarcie galerii handlowej w wieżowcu Sky Tower, gdzie- jak podkreśla Jones Lang LaSalle- odsetek wolnej powierzchni pozostaje wciąż wysoki.

Otwarty w maju 2012 roku wieżowiec Sky Tower to najwyższy tego typu w Polsce kompleks biurowo- apartamentowy połączony z galerią handlową. Na jej trzech poziomach, w części handlowej, pod wynajem przeznaczono 25 tys. mkw. Inwestor nie odpowiedział dotąd na nasze pytanie o poziom komercjalizacji tej części wieżowca.

Na parterze Sky Tower znajdują się sklepy, takich marek jak Reserved, Top Secret oraz supermarket Piotr i Paweł. Na tym poziomie mieszczą się również: Monnari, Mohito, Pretty One, Solar czy Apart. Na najniższym poziomie galerii usytuowano restauracje i kawiarnie. Na poziomie pierwszym znajdują się m.in. sklepy obuwnicze oraz salon wyposażenia wnętrz. Poziom pierwszy to też strefa foodcourt przeznaczona dla restauracji, barów szybkiej obsługi i pubów. Na poziomie drugim działa centrum rozrywki oraz kręgielnia i fitness club.

Kompleks Sky Tower zbudowany jest na działce o powierzchni 2,7 ha w centrum Wrocławia w kwadracie ulic Powstańców Śląskich, Gwiaździstej, Wielkiej oraz Szczęśliwej. Całość tworzą: podstawa budynku, w której mieści się galeria handlowa, dwa budynki mieszkalno-biurowe oraz 51-piętrowy wieżowiec wznoszący się na wysokość 212 metrów.

Inwestorem obiektu jest LC Corp Sky Tower sp. z o.o. należąca do LC Corp B.V. oraz Leszka Czarneckiego.