Jan von Lewinski, dyrektorem zarządzającym Antan Development Polska
Jan von Lewinski, dyrektor zarządzający Antan Development Polska

– Bolesławiec City Center to dla nas niezwykle ważny projekt, dlatego cieszymy się, że generalny wykonawca wraz z całym zespołem odpowiedzialnym za realizację budowy dotrzymali terminów. Nie ukrywam, że tak, jak przy każdej tego typu inwestycji spotykaliśmy się niejednokrotnie z poważnymi problemami, ale najważniejsze, że każdy z naszych partnerów wykazał się profesjonalizmem i konsekwencją w dążeniu do celu – powiedział Jan von Lewinski, dyrektorem zarządzającym Antan Development Polska.

– Ale sama budowa to połowa sukcesu. Galerie handlowe, to przede wszystkim najemcy i ich klienci. Bolesławiec to niewielkie, 40-tysięczne miasto w województwie dolnośląskim. Dużo wysiłku kosztowało nas, aby przekonać niektórych sieciowych najemców, aby zlokalizowali w nim swoje sklepy. Szczególnie chciałbym tu podkreślić moje zadowolenie z faktu, iż na lokalizację aż trzech marek zdecydowało się LPP otwierając salony Mohito, Reserved oraz House.

Galeria Handlowa Bolesławiec City Center została otwarta 22 listopada 2012 .Bolesławiec City Center, której inwestorem jest Antan Development to czteropiętrowy budynek biurowo-handlowo-usługowy o powierzchni około 10 tys. mkw., w tym część handlowo-usługowa zajmuje powierzchnię 4,6 tys. mkw. W ofercie centrum znajdzie się ponad 35 sklepów i punktów usługowych m.in. Polo Market, CCC, Pepco, marki firmy odzieżowej LPP m.in. Reserved, Mohito, House, które zajmą łącznie 1,1 tys. mkw. oraz Rossmann, German, E-papierosy, Avalon, Victory, Kolporter, Apteka pod Klonami, Cukiernia Furtak, Wiko Biżuteria bank Paribas. Oprócz sklepów i punktów usługowych w obiekcie znajdzie się także powierzchnia przeznaczona na biura, gabinety lekarskie, kancelarię prawną oraz inne, które mają uzupełnić ofertę handlową.

Projekt galerii przygotowała firma architektoniczna Rhode Kellermann Wawrowsky.