CH Forum
CH Forum

Centrum Handlowe Forum w Gliwicach z oceną bardzo dobrą zakończyło procedurę uzyskiwania certyfikatów BREEAM In-Use. Oznacza to, że obiekt spełnia standardy ekologiczne, a CH Forum uwzględnia je w codziennym użytkowaniu oraz dba o środowisko naturalne i komfort najemców.

Certyfikat BREEAM (Building Research Establishment Enironmetal Assessment Method) to system oceny jakości budynku biorący pod uwagę wiele jego cech, w tym m.in.: efektywność energetyczną, materiały i konstrukcję.

Obok części Asset, charakteryzującej budynek, ocenie poddawane jest również zarządzanie budynkiem, relacje z najemcami, monitorowanie zużycia mediów, gospodarkę odpadami – tzw. część Building Management. Certyfikat BREEAM przyznawany jest przez BRE (Building Research Establishment) Global po zgromadzeniu obszernego materiału o budynku i jego zarządzaniu oraz wykonaniu audytu przez licencjonowanego asesora, który w trakcie procesu certyfikacji weryfikuje zgodność przedstawionych danych ze stanem faktycznym.

Jednym z ostatnio wdrożonych w CH Forum rozwiązań jest stanowisko ładowania pojazdów elektrycznych. Ze stacji można korzystać bezpłatnie, a proces ładowania samochodu elektrycznego jest bardzo prosty. W praktyce sprowadza się do podłączenia odpowiednio dostosowanego pojazdu do znajdującego się w słupku gniazda. Ładowanie trwa, przy pełnym wyczerpaniu i w zależności od rodzaju baterii, ok. 2-3 godzin i można je przerwać w każdej chwili. W trakcie ładowania pojazd zostawia się na parkingu, a w tym czasie samemu można iść na zakupy.

W CH Forum audyt wykonał lider na rynku certyfikacji w Polsce, firma Grontmij z Poznania.

CH Forum to centrum handlowo-rozrywkowe położone w centrum Gliwic. Ma 43 tys. mkw. pow. handlowej i 140 najemców. 70 proc. z nich to marki modowe oraz  z sektora zdrowie i uroda, w tym takie firmy jak: Bershka, Centro, Cubus, Douglas, H&M, KappAhl, Pull&Bear, Reserved, Royal Collection, Sephora, Stradivarius, Super-Pharm i Zara.

Najemcami CH Forum są też m.in. : Home&You, RTV Euro AGD, Sony Centre,  Cinema City oraz  klub sieci Pure Health&Fitness. Dla klientów przygotowano też strefę restauracyjną.