TESCO planuje budowę galerii handlowej
TESCO planuje budowę galerii handlowej

Firma Tesco planuje budowę centrum handlowego na warszawskim Urysnowie. Galeria Kabaty ma mieć 45 tys. mkw. powierzchni handlowej. W obiekcie zaplanowano ponad 100 sklepów i restauracji. Jak deklarowali przedstawiciele Tesco Polska w rozmowie z redakcją Retailnet.pl, galeria ma zostać otwarta najwcześniej w 2015 roku.

Projekt Galerii Kabaty przygotowała krakowska pracownia architektoniczna MOFO Architekci. Jak informuje Gazeta Wyborcza, firma Tesco otrzymała już jeden z ostatnich dokumentów, które trzeba posiadać przed wystąpieniem o pozwolenie na budowę. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska nie ma zastrzeżeń do projektu inwestycji. Wymaga jedynie ogrodzenia galerii od południa wysokim na 10 metrów ekranem akustycznym. Ma on chronić przyszłych mieszkańców przez hałasem związanym z rozładunkiem towarów.

W obiekt mieszczącym się przy al. KEN i ul. Wąwozowej – w miejscu, gdzie obecnie funkcjonuje Tesco o pow. 17 tys. mkw., operatorem spożywczym będzie również Tesco, ale w formacie Extra, czyli z bogatszą ofertą i dodatkowymi usługami. Jak informuje Gazeta Wyborcza jednym z największych najemców ma być kino Helios. W Galerii Kabaty będzie bowiem działać 9-salowe kino.

W obiekcie przewidziano dwukondygnacyjny parking podziemny. Ma się w nim zmieścić 1,8 tys. aut.

Brytyjska Grupa Tesco posiada jedną z największych międzynarodowych sieci detalicznych. W sieci działa ponad 4,8 tys. sklepów. Tesco prowadzi działalność w 14 krajach i zatrudnia 492 tysiące osób. W Polsce działa ponad 400 sklepów, w których zatrudnionych jest niemal 30 tys. ludzi.