Logo Polskiego Stowarzyszenia Najemców Powierzchni Handlowych

Grupa Metro jest bliska podpisania porozumienia z grupą Auchan w sprawie sprzedaży sieci Real w Europie Wschodniej, w tym także w Polsce. Transakcja za około 1 mld euro może zostać zawarta jeszcze w tym tygodniu – poinformowała agencja Bloomberg.

Według agencji spółki omawiają ostateczne warunki umowy. Sprzedaż miałaby dotyczyć sieci Real w Polsce, Rumunii, Rosji i na Ukrainie.

Jak już informowaliśmy, Metro Group prowadziło negocjacje z kilkoma firmami zainteresowanymi kupnem sieci hipermarketów spożywczych Real w Europie Wschodniej.

Zarząd Metro Group, właściciel centrów zaopatrzenia hurtowego Makro Cash & Carry, hipermarketów Real i marketów elektronicznych Media Markt oraz Saturn, o planach sprzedaży sklepów sieci Real informował już w połowie 2012 roku. Powodem takiej decyzji był fakt, że spółka nie osiągnęła zakładanego wzrostu sprzedaży w Realu o 2-3 proc. Przychody Reala spadły w ubiegłym roku o 2,3 proc. rdr do 11,23 mld euro. Wtedy zakupem hipermarketów Real w Europie były zainteresowane sieci Auchan, Walmart i Carrefour.

Sieć hipermarketów Real powstała w Niemczech w 1992 r. Obecnie w tym kraju działa blisko 350 placówek Real. W Polsce sieć Real powstała pod koniec 1995 r. i obejmuje ponad 50 marketów.