Pizza
Pizza

Nowa pizzeria sieci Telepizza została otwarta 29 listopada w Galerii Kamiennej w Starachowicach. Sieć zajęła lokal o powierzchni ok. 78 mkw., na drugim poziomie galerii.

W ostatnim czasie właściciel lokali Telepizza poinformował o planach rozwoju sieci  w Krakowie. Wytyczono obszary pod działalność nowych lokali, przygotowano specjalną ofertę franczyzową oraz przeprowadzono rozmowy z właścicielami miejsc pod przyszłe inwestycje.

Jak przekonują władze spółki, nowy koncept jest odpowiedzią na zmiany dotyczące rozwoju miasta. Nowe osiedla mieszkaniowe, centra biurowe oraz jeden z największych w Polsce ośrodków akademickich, to duża liczba potencjalnych klientów, do których można trafić z najważniejszą usługą Telepizzy jaką jest pizza zamawiana przez telefon i internet. W ostatnim czasie dzięki wprowadzeniu szeregu udogodnień spółka zanotowała tylko w sieci wzrost sprzedaży o blisko 14 proc., umacniając się na pozycji niekwestionowanego lidera w dostawie do klienta.

Telepizza Poland sp. z o.o. należy do Grupy Telepizza, która posiadając niemal 1000 restauracji, należy do liderów na rynku pizzerii w takich krajach jak Polska, Hiszpania, Portugalia, Chile, Peru oraz Kolumbia. Pierwszy lokal powstał w sercu Madrytu, gdzie obecnie znajduje się centrala firmy. Do Polski Telepizza zawitała w 1992 r. Pierwszy lokal powstał w Warszawie przy ulicy Prostej. Obecnie sieć krajowa liczy 115 restauracji i  się rozwija dzięki wprowadzonemu w 2001 r. systemowi franczyzowemu.