Aleksander Walczak, prezes Dekada Realty
Aleksander Walczak, prezes Dekada Realty

– Rynek centrów handlowych powoli ulega nasyceniu i minął już bezpowrotnie czas, kiedy każdy obiekt handlowy (o ile nie popełniono istotnych błędów w jego funkcjonalności) mógł być rentowny. Przychodzi czas na wyważone decyzje, optymalizacje, szukanie ciekawych, funkcjonalnych rozwiązań , tańszego finansowania itp. Ale to jest normalne w każdym biznesie – mówi Aleksander Walczak, prezes Dekada Realty

Zdaniem prezesa Dekada Realty, nie ma już zbyt dużo miejsca w Polsce na wielkie galerie handlowe, ale można rozwijać, modernizować i rozbudowywać wiele dotychczasowych centrów handlowych.

– Można też budować obiekty uzupełniające obecną strukturę centrów handlowych – w mniejszych miejscowościach czy na dużych osiedlach mieszkaniowych. Ten segment wybrała grupa Dekada, rozwijając format convenience shopping center, głównie w mniejszych miejscowościach – podkreśla Walczak.

Dekada Realty jest właścicielem sześciu obiektów w sieci galerii handlowych Dekada. Obiekty typu convenience center pod wspólną nazwą Dekada działają już w Krakowie, Olsztynie, Żyrardowie, Myślenicach, Skierniewicach oraz Sieradzu. Podobne inwestycje planowane są także w Malborku, Rypinie, Grójcu i Nowym Targu. Za komercjalizację obiektów sieci Dekada odpowiada BOIG Property Consulting.