Wizualizacja Galerii Warmińskiej
Wizualizacja Galerii Warmińskiej, Libra Project

Na terenie budowy Galerii Warmińskiej trwają prace archeologiczne. Kiedy tylko Urząd Miejski w Olsztynie wyda zgodę na budowę centrum handlowo-rozrywkowego, inwestycja ruszy pełną parą – informuje inwestor obiektu, spółka Libra Project.

Prace budowlane przy Galerii Warmińskiej w Olsztynie mają się rozpocząć jeszcze w 2012 roku. Inwestor w listopadzie złożył wniosek o wydanie pozwolenia na budowę. Otwarcie galerii planowane jest pod koniec 2014 roku.

Galeria Warmińska będzie największym i najbardziej nowoczesnym kompleksem handlowym w Olsztynie. Dwukondygnacyjny obiekt będzie spełniał nie tylko funkcję handlową, ale też usługową, rekreacyjną i rozrywkową.

Na powierzchni blisko 116 tys. mkw. znajdzie się około 150 sklepów i punktów usługowych, a także kawiarnie i restauracje. Swoje salony otworzą tu m.in. Reserved, Zara, Stradivarius, Bershka, House, Cropp, New Yorker, RTV Euro AGD oraz delikatesy Piotr i Paweł.

W Galerii Warmińskiej powstanie też kręgielnia, klub fitness i 9-salowe Multikino. W obiekcie znajdzie się parking na około 1,2 tys. samochodów.

Inwestorem Galerii Warmińskiej jest Dariusz Miłek poprzez spółkę Libra Project sp. z o.o. Dariusz Miłek to prezes spółki NG2 SA, polski przedsiębiorca roku 2007, twórca marki obuwniczej oraz sieci handlowej CCC – lidera na polskim rynku obuwia. Jako inwestor, Dariusz Miłek ma na swoim koncie m.in. budowę centrum handlowego Cuprum Arena w Lubinie o powierzchni 70 tys. mkw., w tym roku nastąpiło otwarcie Korony Kielce, a w trakcie realizacji są projekty w Lesznie i Inowrocławiu.