Salon Briju
Salon Briju

Firma Briju, do końca 2012 roku uruchomi 44 salony z biżuterią m.in. w Kłodzku, Włocławku, Wągrowcu, okolicach Szczecina (Police, Słubice), a także okolicach Warszawy (Wyszków, Garwolin, Ostrołęka). Spółka sukcesywnie rozwija sieć dystrybucji poprzez rebranding kolejnych sklepów.

Dotychczas na terenie kraju otwarto 28 salonów Briju, w tym cztery sklepy partnerskie w galeriach handlowych (Zamość, Rzeszów, Oława, Białystok).

Właścicielem sieci salonów jest gnieźnieńska firma Briju SA, producent i dystrybutor biżuterii. Obecnie posiada podpisane umowy z 44 sklepami partnerskimi. Spółka planuje rozwijać sieć w miastach gminnych i wojewódzkich. Briju nie ma określonej średniej powierzchni salonów, otwierane lokale dostosowuje do danego partnera. Spółka nie podaje jeszcze informacji ile salonów zamierza uruchomić w 2013 roku.

Briju tworzy wysokiej klasy wyroby własnej produkcji, wykonane z białego, czerwonego i żółtego złota w dowolnej próbie. W ofercie firmy można znaleźć pierścionki, kolczyki, zawieszki, broszki, sygnety i brylanty. Projektanci marki wykorzystują najnowsze technologie, w tym japońskiej firmy Yasui Co., niemieckiej Otec, włoskiej Ceai i amerykańskiej Solid Scape.

Briju SA od 2011 roku jest notowana rynku NewConnect. Spółka prowadzi również sprzedaż produktów w sklepie internetowym, który ruszył jesienią 2012 roku.