Wizualizacja CH Ogrody
Wizualizacja CH Ogrody

– Po konsultacjach z najemcami centrum przyjęliśmy harmonogram rozbudowy zakładający rozpoczęcie głównych prac budowlanych w lutym 2013 roku. Pozwoli to odwiedzającym Centrum Handlowe Ogrody w pełni cieszyć się jego ofertą w okresie przedświątecznym oraz wyprzedażowym, zaś sklepom na realizację programu sprzedaży w najgorętszym sezonie handlowym roku. Do lutego prowadzone będą prace przygotowawcze niewpływające na normalną pracę lokali handlowych – informuje przedstawiciel inwestora.

Prace związane z rozbudową mają się jednak zakończyć według wcześniejszych planów.

– Rozbudowa zakończy się w 2014 roku, czyli w zaplanowanym wcześniej terminie – deklaruje inwestor.

Powierzchnia najmu powiększonych Ogrodów wyniesie ok. 40 tys. mkw. Na dwóch poziomach zostanie zlokalizowanych ponad 130 lokali handlowych, czyli o 75 więcej niż dzisiaj. Inwestor prowadzi rozmowy ze wszystkimi liczącymi się markami na rynku. Znajdą się tu: hipermarket i market elektroniczny, dwupoziomowe sklepy odzieżowe polskich i międzynarodowych sieci, a także wielosalowe kino oraz restauracje i kawiarnie.

Podpisane są już umowy z właścicielami sieci: Carrefour, H&M,  LPP (otworzy 6 salonów), Deichmann, Rossmann i inne. Właściciel sieci sklepów RTV Euro AGD, podpisał umowę najmu powiększonego lokalu, bowiem  sklep tej sieci jest już obecny w centrum, ale po rozbudowie obiektu powiększy się do 950 mkw. Ostatnio do grona najemców dołączyły też sklepy Swiss i Crux oraz salon Orange. Za rozbudowę i komercjalizację odpowiada firma Acteeum Central Europe, a wynajem wspiera CBRE.

Istniejące od 2002 roku centrum odwiedza rocznie ponad 4,5 mln klientów. Inwestorem CH Ogrody jest CBRE Global Investors.