Salon Sferis
Salon Sferis

Zarząd spółki Action SA, właściciel salonów Sferis, poinformował, że listopad 2012 roku był dla firmy historycznie najlepszym miesiącem pod względem uzyskanych przychodów. W listopadzie sprzedaż przekroczyła 365 mln zł, co było dotychczas najlepszym rezultatem.

– Osiągnięte wyniki świadczą, że spółka jest dochodowa, dobrze zarabia pomimo wszechobecnych ostrzeżeń o kryzysie. Dodatkowo, przy dynamicznym wzroście sprzedaży, potrafimy utrzymać niski poziom zadłużenia, mamy stabilne, wyróżniające się na rynku wskaźniki płynności. Wszystko to świadczy o naszej bardzo dobrej kondycji. W całym 2012 r. prognozowaliśmy osiągnięcie ponad 3,31 mld zł przychodów ze sprzedaży i 47,3 mln zł zysku netto, w obecnej chwili prognoza jest już zrealizowana w 72 proc. dla przychodów i 66 proc. dla zysku netto. Jesteśmy w trakcie czwartego, tradycyjnie najlepszego kwartału roku i bez obaw mogę powiedzieć, że przebiega on po naszej myśli – komentuje Piotr Bieliński, Prezes Zarządu Action SA.

Action do tej pory rekordowe wartości sprzedaży notował zwykle w ostatnim miesiącu roku. Ostatni rekord padł w grudniu 2011 r., kiedy przychody wyniosły 365 mln zł.

Na koniec trzeciego kwartału 2012 roku spółka posiadała 189 punktów sprzedaży Sferis. 103 z nich to salony partnerskie (47 na koniec III kw. 2011 r.), 30 salonów własnych,  56 wysp handlowych.

W planach spółki, jak poinformował zarząd jest pozyskanie nowych kontraktów dystrybucyjnych i rozwój podpisanych w ostatnich kwartałach, zwiększenie aktywności w poszukiwaniu nowych dostawców w różnych grupach produktowych oraz dalsza ekspansja na rynkach zagranicznych i szukanie nowych klientów odbiorców z zagranicy ( wejście na rynek czeski), a także kontynuacja rozwoju Sferis jako operatora platform sprzedaży internetowej.

Przypomnijmy na liście ostatnio otwartych salonów Sferis znajdują się m.in. sklepy partnerskie w Piasecznie, Legionowie, Żywcu, Skierniewicach i Kluczborku.