Drogeria
Drogeria

Firma Jeronimo Martins będąca właścicielem sieci drogerii Hebe realizuje plan ekspansji w polskich centrach handlowych. 6 grudnia 2012 zostanie otwarta placówka w Centrum Handlowym Blue City. Kolejne drogerie sieci będą w najbliższym czasie otwarte w Galerii Łomianki czy Galerii Miejskiej  w Warszawie oraz w powstającej w Zabrzu galerii handlowej, gdzie zajmie  lokal o powierzchni 515 mkw.

– Drogerie Hebe zostaną otwarte także w kilku parkach handlowych, ale w obecnej chwili nie możemy zdradzić, o które projekty chodzi – powiedział w ostatniej rozmowie z redakcją Retailnet.pl Tomasz Alot, manager ds. nieruchomości Jeronimo Martins Drogerie i Farmacja sp. z o.o.

Firma poszukuje lokali mierzących powyżej 400 mkw. m.in. w galeriach handlowych dla formatu Hebe wraz z apteką. Do otwarcia samodzielnej drogerii Hebe Jeronimo Martins wymaga powierzchni większej niż 250 mkw.

Jeronimo Martins rozwija sieć Hebe w Polsce od 2011 roku. Pierwsza sklep z tym logo powstała w Warszawie. Obecnie działa ponad 25 drogerii firmy między innymi w Warszawie, Legionowie, Mławie, Rawie Mazowieckiej, Tczewie, Łodzi, Tarnowie, Ciechanowie czy Otwocku.

Grupa Jeronimo Martins rozpoczęła działalność w Polsce w 1995 roku. Należąca do spółki JMP SA sieć sklepów Biedronka to obecnie największa sieć sklepów detalicznych w Polsce.