Wnętrze Galeii Korona Kielce

Spółka Warimpex podjęła decyzję o sprzedaży projektu CH Galaxy Plaza w Białymstoku. Spółka podkreśla, że poszukuje określonego typu nabywcy, jakim może zostać deweloper specjalizujący się w centrach handlowych. Sprzedaż dotyczy całego konceptu wraz z projektem – informuje gazeta.pl Białystok.

Christoph Salzer, dyrektor regionalny w Warimpex – powiedział portalowi gazeta.pl, że spółka podjęła decyzję o wycofaniu się z tej inwestycji, ponieważ Warimpex realizuje głównie projekty budowy hoteli oraz biurowców, a w ciągu ostatnich kilku lat nastąpiła znacząca specjalizacja firm deweloperskich. Firma nie podaje informacji, czy trwają już negocjacje związane ze sprzedażą projektu.

Jeszcze w czerwcu 2012 roku Andrzej Michel, członek zarządu Kopernik Development sp. z o.o., informował redakcje Retailnet.pl, że na początku lipca 2012 zostanie złożony wniosek o pozwolenie na budowę centrum handlowego w Białymstoku. Prace budowlane związane z galerią miały rozpocząć się w 2012 roku, a zakończyć w 2013. Jednak deweloper przez dłuży czas nie otrzymywał wymaganych pozwoleń m.in. decyzji środowiskowej.

Spółka Kopernik Development jest częścią austriackiego koncernu Warimpex Finanz und Beteiligungs AG.

Galeria miała mieścić się przy ulicy Bohaterów Monte Cassino i zajmować 45 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni. Projekt kompleksu składa się z przestrzeni handlowej z 80 butikami oraz części biurowej, hotelu i parking na 700 samochodów. Teren na którym miała powstać galeria usytułowany jest tuż przy węźle komunikacyjnym – głównym dworcu PKS.

Warimpex Finanz und Beteiligungs AG, z siedzibą główną w Wiedniu jest spółką zajmującą się zarządzaniem i obrotem nieruchomościami komercyjnymi, głównie skupioną na sektorze nieruchomości hotelowych w Europie Środkowej i Wschodniej.

Warimpex prowadzi inwestycje w Czechach, Polsce i na Węgrzech, w Rumunii, Francji, Niemczech i Rosji. Firma może pochwalić się realizacją m.in. takich projektów, jak: Andel’s Hotel w Krakowie i Łodzi, hotel Chopin w Krakowie, hotel Jan III Sobieski i Intercontinental w Warszawie oraz kompleksu Parkur Tower w Warszawie. W Petersburgu realizuje kompleks hotelowy Airportcity Crowne Plaza.