Wizualizacja Galeri Solnej
Wizualizacja Galeri Solnej

– Proces komercjalizacji przebiega zgodnie z założonym przez nas harmonogramem – mówi Dariusz Wolanin, dyrektor ds. komercjalizacji w firmie Acteeum Central Europe.

– Do końca roku planujemy podpisać umowy najmu na ostatnie wolne lokale. Inowrocław jest postrzegany przez najemców sieciowych jak i lokalnych przedsiębiorców, jako bardzo atrakcyjne miasto do inwestowania zarówno z uwagi na potencjał miasta będącego miastem uzdrowiskowym, jak i brak obecnej na inowrocławskim rynku konkurencyjnej oferty handlowej – dodaje Dariusz Wolanin.

Ostatnio do grona najemców pierwszego centrum handlowego w Inowrocławiu  dołączyli właściciele sieci sklepów z bielizną Triumph oraz Cukiernia Sowa.

Salon Triumph podpisał z Galerią Solną umowę na wynajem 63 mkw., z kolei Cukiernia Sowa zajmie powierzchnię 70 mkw. Nowe marki dołączyły do takich najemców jak: Tesco, H&M, New Yorker, Reserved, CCC, Deichmann, Empik, Smyk Cropp, House, Mohito, supermarket drogeryjny Rossmann oraz elektromarket Avans.

Jeszcze w 2012 roku inwestor zakończy realizację stanu surowego zamkniętego dla całego obiektu.

Galeria Solna powstanie w najbardziej zurbanizowanej części Inowrocławia i będzie pierwszym wielkopowierzchniowym obiektem handlowym w mieście. Całkowita powierzchnia najmu galerii wyniesie ponad 30 tys. mkw. W  centrum znajdzie się około 100 sklepów i punktów usługowych. Dostęp do centrum ułatwi budowana dwupasmowa ulica Wojska Polskiego. Klienci Galerii Solnej będą mieli do dyspozycji 1 tys. miejsc parkingowych.

Inwestorem Galerii Solnej jest  ACTEEUM Central Europe sp. z o.o. należąca do Acteeum Group oraz Libra Project, której większościowym udziałowcem jest  prezes spółki NG2 SA, Dariusz Miłek. Za budowę obiektu odpowiedzialna jest powołana przez inwestorów spółka ACE1.