Salon River Island
Salon River Island

Firma Ultimate Fashion sp. z o.o. oraz River Island Clothing Co Limited, Londyn (Wielka Brytania) złożyły do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek o utworzenie wspólnie przedsiębiorstwa w Polsce.

Ultimate Fashion sp. z o.o. jest odpowiedzialna za rozwój w Polsce marek: Esprit, Mexx, Aldo, New Look, Wallis, Gap i River Island. Spółka została zarejestrowana 17.08.2001 roku, a jej właścicielem jest NFI Empik Media & Fashion SA. Prezesem Ultimate Fashion sp. z o.o. jest Ismail Seyis.

Natomiast River Island Clothing Co Limited jest właścicielem marki River Island. Marka ta istnieje na rynku od ponad 60 lat. Spółka posiada sieć prawie 300 sklepów w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Europie Wschodniej oraz Azji. Marka oferuje ubrania w stylu Fashion w szczególności dla osób młodych.

Za rozwój sklepów River Island na terenie kraju odpowiedzialna jest spółka Ultimate Fashion. Obecnie funkcjonuje 10 salonów marki River Island, wyłącznie w centrach handlowych m.in.: w Galerii Bałtyckiej (Gdańsk), CH Kaskada (Szczecin), Stary Browar (Poznań), CH Renoma (Wrocław), Silesia City Center (Katowice), CH Plaza (Lublin) oraz w Galerii Mokotów, CH Arkadia i Atrium Promenada (Warszawa). Otwierane salony River Island mają powierzchnie powyżej 600 mkw.