Sklep Matras
Sklep Matras

– Od połowy 2012 roku otworzyliśmy 18 księgarni, z czego 3 w koncepcie księgarniano-kawiarnianym między innymi w miastach: Warszawa, Poznań, Kraków, Gdańsk, Gliwice, Rzeszów – mówi Henryk Radomski, Real Estate Director Matras SA. – Otwarcia w 2012 roku zakończone zostaną cyfrą 31 lokalizacji. Jesteśmy jednym z nielicznych sieciowych konceptów księgarni, który posiada tak bardzo rozbudowaną sieć sprzedaży detalicznej 159 księgarni.

Firma Matras zapowiada już kolejne otwarcia księgarni. Nowe punkty sprzedaży będą otwierane w 2013 roku głównie w centrach handlowych.

Sieć księgarni Matras otwiera punkty sprzedaży w dwóch formatach – mniejszym o powierzchni 70-150 mkw. i większym liczącym 200-270 mkw. Format o powierzchni powyżej 200 mkw. stanowi połączenie księgarni i kawiarni i jest przygotowany przez spółkę głównie do większych centrów handlowych.

Księgarnie Matras znajdują się są w kilkudziesięciu miejscowościach. Tytuły niedostępne na księgarnianej półce w danym momencie można zamówić u księgarzy. Istnieje również możliwość zakupu książek z oferty Matras poprzez księgarnię internetową – matras.pl. Salony Matras należą do Matras SA.

Matras to sieć księgarni, która na rynku polskim działa od 1989 roku. Pierwszy skład księgarski utworzono dwa lata później w Katowicach. W 1993 roku zaczęły pod logiem firmy zaczęły powstawać następne hurtownie. W 1995 marka rozszerzyła swoją działalność o sprzedaż detaliczną, tworząc pierwsze księgarnie.