Restauracja McDonald's
Restauracja McDonald's

McDonald’s, właściciel sieci restauracji typu fast food uważa, że kończący się rok jest jednym z najlepszych  w historii swojej działalności w Polsce. Liczba tegorocznych otwarć osiągnęła poziom 21 i może jeszcze się zwiększyć. W tym roku kilka uruchomiono w centrach handlowych m.in. w Galerii Rzeszów, Sky Tower, Galerii Korona Kielce i CH Forum Gliwice.

W grudniu otwarto trzysetny obiekt, który zlokalizowany jest na terenie Morskiego Parku Handlowego w Gdańsku. Dwupoziomowy lokal jest dziewiątym punktem w mieście. Najnowsza restauracja będzie prowadzona w systemie franczyzy. Obecnie w Polsce 169 restauracji sieci jest prowadzonych przez 58 niezależnych licencjobiorców.

– Model biznesowy firmy, zakładający długoterminowy, przemyślany rozwój i włączenie franczyzobiorców do prowadzenia sieci dowiódł swojej skuteczności na konkurencyjnym rynku. Otwarcie 300. obiektu jest dla nas również dowodem na skuteczność systemu McDonald’s –powiedział Krzysztof Kłapa – dyrektor ds. korporacyjnych McDonald’s Polska.

McDonald’s, na polskim rynku zadebiutował w 1992 otwierając lokal w Warszawie. Dziś sieć funkcjonuje w 120 miastach Polski, gdzie posiada 300 restauracji, w tym 169 prowadzonych na zasadzie franczyzy, przez 58 przedsiębiorców. McDonald’s otwiera restauracje typu McDrive, z opcją McCafé oraz Gym’n’fun. W polskich placówkach sieci zatrudnionych jest ponad 16 tys. pracowników.