Wizualizacja nowego obiektu handlowego w Olsztynie
Wizualizacja nowego obiektu handlowego w Olsztynie

W Olsztynie na terenach należących do dworców PKP i PKS ma powstać galeria handlowa z 45 tys. mkw. powierzchni najmu. Będzie ona połączona  z dworcami: kolejowym i autobusowym. Inwestorem jest PKS Olsztyn.

Jak poinformowała gazeta.pl- budowę obiektu handlowego oraz towarzyszącej mu infrastruktury transportowej sfinansuje austriacka firma Immofinanz. Przedstawiciele PKS-u 8 grudnia 2012 oficjalnie poinformowali o tym władze Olsztyna. Koszt inwestycji szacowany jest na 100 mln. euro. Obecnie trwa procedura uchwalania planu zagospodarowania przestrzennego dla należącej do PKS-u nieruchomości. Budowa ma się rozpocząć w 2014 roku.

Udziałowcem spółki PKS Olsztyn jest Retail Provider sp. z o.o. Firma nabyła 85 proc. udziałów w olsztyńskim PKS-ie od skarbu państwa.

W Olsztynie powstać ma kilka wielkopowierzchniowych obiektów handlowych.  M.in. spółka Libra Project będzie tam budować Galerię Warmińską o powierzchni 116 tys. mkw.  Na terenie inwestycji trwają obecnie  prace archeologiczne, poprzedzające rozpoczęcie budowy. Otwarcie tej galerii planowane jest pod koniec 2014 roku.