Galeria Olimp
Galeria Olimp, Transhurt

W lubelskiej Galerii Olimp pojawili się nowi najemcy. Na pierwszym piętrze nowej części galerii otwarty został sklep niemieckiej marki Olsen. Salon zajął powierzchnię ok. 77 mkw. Natomiast na parterze uruchomiono salon Italissima Home by Eva Minge (pow. 125 mkw.). Jednocześnie rozpoczęto budowę piątej części kompleksu Galeria Olimp, którego inwestorem jest spółka Transhurt.

W wyniku nowej inwestycji kompleks zostanie powiększony o część handlowo – usługową z multipleksem kinowym. Nowy obiekt powstanie w północnej części kompleksu przy Al. Spółdzielczości Pracy i będzie integralną częścią Galerii Olimp.

– W nowej, trzykondygnacyjnej i liczącej 18 tys. mkw. powierzchni części kompleksu pojawi się wiele nowych sklepów, również tych które do tej pory nie były obecne na rynku lubelskim. Najwięcej powierzchni zajmie multipleks kinowy Multikino. Będzie on liczył osiem sal kinowych – powiedział Tomasz Dębiec – dyrektor Galerii Olimp.

Po zrealizowaniu prac ziemnych i fundamentów, a także słupów nośnych pierwszej kondygnacji, przystąpiono do wykonywana ścian nośnych i stropów. Konstrukcja budynku w stanie surowym wybudowana zostanie do końca marca 2013 roku. Prace instalacyjne i wykańczanie wnętrz w obiekcie potrwają do czwartego kwartału 2013 roku, kiedy to planowane jest otwarcie piątej już części kompleksu.

Galeria Olimp jest największym obiektem handlowym w Lublinie i województwie lubelskim. Obecna powierzchnia całkowita galerii to ponad 90 tys. mkw. W obiekcie funkcjonuje parking wielopoziomowy i naziemny na 1,7 tys. miejsc. Galeria Olimp jest odwiedzana miesięcznie przez ponad 500 tys. klientów.

W Galerii Olimp mieszczą się sklepy m.in.: Stradivarius, KappAhl, MaxMara, Olsen, Pandora, Sisley, Mohito, Kazar, Reserved, House, Go Sport, Sephora, Empik, Drogeria Natura, CCC, Reporter, Ravel, McDonald`s, Vision Express, Big Star, Cache Cache, Grey Wolf, Camaieu, Vissavi, 4F, Pawo, Sunset Suits, Sizeer i wiele innych. Ponadto w obiekcie znajdują się delikatesy spożywcze Alma oraz największy w regionie hipermarket budowlano – dekoracyjny sieci Leroy Merlin.