Wizualizacja Galerii Korona Brasov
Wizualizacja Galerii Korona Brasov

Echo Investment i firma Carrefour podpisały umowę dotyczącą wynajmu powierzchni w centrum handlowo-rozrywkowym Korona w Brasov w Rumunii. W efekcie w centrum Korona powstanie hipermarket Carrefour o powierzchni około 8,5 tys mkw. Za tę transakcję spółka Echo Investment zdobyła nagrodę w kategorii Retail Lease of the Year w rumuńskiej edycji konkursu CIJ Awards.  Nagrodę wręczono 6 grudnia 2012 podczas gali w Bukareszcie. CIJ Awards to konkurs organizowany przez miesięcznik Construction & Investment Journal. Wyróżnienia otrzymały najlepszy firmy i projekty na rumuńskim rynku nieruchomości.

Podpisana w październiku 2012 umowa otworzyła proces komercjalizacji największego centrum handlowo-rozrywkowego w regionie Brasov. Podpisanie umowy pomiędzy Echo Investment i Carrefour zostało przeprowadzone we współpracy z Jones Lang LaSalle Romania.

Korona Brasov to nowoczesne, wielofunkcjonalne centrum handlowo-rozrywkowe. W pierwszej fazie projektu przewidziane zostało około 35  tys. mkw. z przeznaczeniem na sklepy i punkty usługowe, restaurację, strefę rozrywkową z 7-salowym kinem. W kolejnym etapie budowy powstanie 10 tys. mkw. powierzchni handlowej. Zmotoryzowani klienci Korony będą mieli do dyspozycji minimum 1,4 tys. miejsc parkingowych. Projekt koncepcyjny centrum Korona został opracowany przez biuro projektowe Bose International Planning & Architecture.

Budowa centrum rozpocznie się w I połowie 2013 roku, a jej zakończenie planowane jest na IV kwartał 2014 roku.